استاپر پارکینگ

کار استاپر پارکینگ

کار استاپر پارکینگ خودرو وسیله ای است معمولا لاستیکی که  در محل پارک خودرو بر روی کف پارکینگ نصب می شود تا از برخورد خودرو با موانع احتمالی جلوگیری نماید و به محل پارک اتوموبیل ها نظم بخشیده و نصب استاپر پارکینگ ایمنی محل پارک را افزایش خواهد داد.

کار استاپر پارکینگ چیست؟ کاربرد و انواع استوپر ها

استاپر پارکینگ خودرو که با نام متوقف کننده خودرو یا کار استوپر نیز شناخته می شود از لحاظ طرح و شکل بلوکی می باشد که به شکل پایه ای مکعب مستطیل ساخته و با طرح های مختلفی تولید می شود. استاپر پارکینگ خودرو نظم دهنده و همچنین مانع حرکت خودرو ها بیش از اندازه مجاز در محل پارک اتوموبیل می باشد.
نصب کار استاپر پارکینگ خودرو در پارکینگ مانع از حرکت ماشین و برخورد با دیوار پشت پارکینگ یا خودرو های دیگر و همچنین مانع از سقوط خودرو از روی لبه ها یا رمپ و همچنین برای جلوگیری از برخورد اتوموبیل با شیشه و یا در مواقعی برای جلوگیری از پارک خودرو در محل های غیر مجاز مانند ورودی آسانسور و راه رو های انباری ها و غیره می شود.
استوپ لاستیکی پارکینگ همچنین باعث انظباط بیشتر در هنگام پارک و قرارگرفتن خودرو ها در یک ردیف بخصوص در پارکینگ های عمومی و با تعداد بالا می باشد.
استوپر های پارکینگ انواع و طرح های مختلفی دارند که با توجه به کاربری پارکینگ و همچنین میزان تردد انتخاب و نصب می شوند. استوپر پارکینگ همچنین ابعاد گوناگونی نیز دارد که در ادامه به توضیح بیشتر خواهیم پرداخت.

  • استاپر لاستیکی پارکینگ

  • استاپر فلزی پارکینگ

  • استاپر بتنی پارکینگ

استاپر های پارکینگ را به گونه های مختلفی می توان تقسیم کرد ، از نظر جنس به چند نوع تقسیم بندی می شوند و یا کار استاپ ها را می توان بر حسب ابعاد و اندازه تقسیم بندی کرد که در ادامه همین مطالب به توضیحات کامل در رابطه با هر نوع خواهیم پرداخت.

alt

استاپر لاستیکی پارکینگ

کار استاپر لاستیکی پارکینگ یا متوقف کننده لاستیکی پارکینگ خودرو از جنس لاستیک یا رابر بوده و با پیچ و رولپلاک بر روی زمین نصب می شود.

استاپر های لاستیکی در ابعاد 45 سانتیمتر الی 2 متر تولید می شوند.

استاپر لاستیکی پارکینگ هم وزن مناسبی دارد و هم نصب آن آسان بوده و مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه داشته به دلیل انعطاف بالا و همچنین قیمت بسیار مناسبی در برابر دیگر استاپر ها دارد.

alt

استاپر بتنی پارکینگ

استاپر های بتنی پارکینگ با استفاده از قالب بندی بتنی و مصالحی چون شن و ماسه و انوع افزودنی های مجاز بتن ساخته می شوند.

کار استاپ بتنی با توجه به وزن مخصوص بتن از وزن بالایی نسبت به دیگر کار استاپر ها دارد که از معایب آن محسوب می شود ولی مقاومت فشاری بالا و مقاومت در برابر عوامل محیطی چون برف و باران ، سرما و گرما مزیت برتر این نوع متوقف کننده می باشد.

استاپر فلزی پارکینگ

استاپر فلزی پارکینگ نیز با قوطی های فلزی (لوله فلزی) یا ورق فلزی تولید می شود که پس از عملیات جوشکاری با رنگ روی آن پوشش داده می شود.

خطای انسانی در هنگام تولید و جوشکاری ، قیمت بالای تولید و تمام شده و طولانی بودن پروسه تولید از معایب آن و تنوع در رنگ آمیزی و طرح و سفارش دلخواه نیز از مزایای استاپر فلزی پارکینگ می باشد.